Owczarki Podhalańskie


Idź do treści

O naszej hodowli

Moim pierwszym psem rasowym była suka - Owczarek Niemiecki Era z Limana, którą nabyłem w Grudniu 1971 roku. Przydomek Hodowlany Z Dobieszowic został zarejestrowany w 1973 roku. Pod tym przydomkiem urodziło się kilkanaście miotów Owczarków Niemieckich. Jednak sentyment do ras Polskich spowodował, że w 1976 nabyłem dwie suczki Owczarki Nizinne - Celię i Kliwie z hodowli „ Z pod Winnego Krzewu”, które zapoczątkowały hodowlę Owczarków Nizinnych. Do hodowli Z Dobieszowic nabyłem reproduktora Tabora Z Psiego Raju i Lotusa Pontine. Po kilkuletniej przerwie w roku 2000 w moim domu pojawiły się dwie suczki Owczarka Podhalańskiego Dukla Runo i Duna Runo. Z sukami tymi pojawiałem się na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych zdobywając często czołowe lokaty. Pierwsze szczenięta Owczarki Podhalańskie urodziły się moim domu w 2002 roku.
W 2005 r w naszym domu urodziły się chluby naszej hodowli : Singer Nutrena i Saba Nutrena – Championy Polski. Wkrótce do Chamipionów dołączy Sara Nutrena – ich siostra.
Marzeniem moim jest by jak najwięcej psów z przydomkiem hodowlanym Z Dobieszowic uczestniczyły w wystawach psów, propagując tę piękną rasę o polskich korzeniach.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego